Jak czytać zamieszczane tu wpisy i z nich korzystać?

Ostatnia zmiana

Informacje przedstawione na niniejszym blogu są moimi prywatnymi opiniami i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Podejmujesz decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

Każda kategoria wpisów z grupy kategorii „Moje inwestycje” dotyczy tylko jednej inwestycji lub typu inwestycji. Wpisy w kategorii ułożone są chronologicznie, początkowym wpisem może być spis poręcznych pomocy do danej kategorii. Pomoce mają też swoją osobną kategorię „Pomoce Inwestora”. „Pomoce Inwestora” stworzyłem żeby mieć dla siebie poręczne narzędzie agregujące wszystkie niezbędne informacje, do szybkiej oceny sytuacji na walorze i wygodnego podejmowania decyzji inwestycyjnej. W pomocy można znaleźć np.:

 • listę aktualnych ważnych wsparć i oporów,
 • listę aktualnie głównych procesów kształtujących cenę,
 • kalendarz istotnych dla waloru przyszłych wydarzeń,
 • listę dostępnych instrumentów finansowych,
 • automatyczne wykresy kursów i ich barometry techniczne,
 • istotne wykresy Google Trends,
 • wyniki bieżących wyszukiwań Google Alerts,
 • ostatnie artykuły Google News, 

Wpisy bywają w formie nagrań audio/video i podcastów, które wykonuję smartfonem w samochodzie w trakcie stania w korkach i bez zbytniej edycji, więc przepraszam za jakość (aczkolwiek dbam o to żeby były zrozumiałe). Pod każdym podcastem jest link do Spotify i innych platform umożliwiający zasubskrybowanie i odtwarzanie moich podcastów na Smartfonie i innych urządzeniach. Dzięki nim można wygodnie i wydajnie słuchać tych podcastów np. podczas biegania, roweru i jazdy samochodem. Jeśli popełnię jakiś błąd w nagraniu, który potem zauważę, to zawsze pod podcastem pisze notatkę prostującą czerwoną pogrubioną kursywą. Często też w notatkach pod nagraniami dopisuję zwykłą kursywą dodatkowe myśli do nagrań. Cytaty innych autorów i własne też są kursywą, ale dla odróżnienia posiadają wcięcie na całej wysokości cytatu.

Oficjalne nazwy i skróty nazw instrumentów finansowych piszę zawsze z wielkiej litery, żeby było wiadomo że po tej nazwie można wyszukiwać w narzędziach brokerów.

Nie jestem nieomylny. W nagraniach i we wpisach bywają przekręcenia i błędy, które jak najszybciej staram się prostować ale nie mogę wykluczyć że ich w tej chwili gdzieś nie ma. Zawsze czytaj notatki pod nagraniami bo są ich integralną częścią. Jak zawsze, sprawdzaj samodzielnie wiadomości przed inwestowaniem w nie, działasz na własne ryzyko. Nie ponoszę żadnej odpowiedzialności za Twoje straty.

Prawo do własności intelektualnej w postaci moich własnych analiz i opinii dostępnych na hobby-investor.pl

 1. Udzielam wszystkim prawa do linkowania do hobby-investor.pl do moich własnych analiz i opinii dostępnych na hobby-investor.pl bez ograniczeń.
 2. Udzielam wszystkim prawa do kopiowania i wszelkiego używania moich własnych analiz i opinii dostępnych na hobby-investor.pl, pod warunkiem, że udostępnienie ich osobom trzecim musi być opatrzone komentarzem że autorem jest Łukasz Paszke wraz z podaniem źródła w postaci linku do konkretnego artykułu na hobby-investor.pl lub bezpośrednio do hobby-investor.pl.

Moja odpowiedzialność za wpisy na hobby-investor.pl oraz decyzje podjęte na ich podstawie

 1. Informacje przedstawione na niniejszym blogu są moimi prywatnymi opiniami i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Podejmujesz decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.
 2. Pomimo dochowania starań aby we wpisach nie było błędów, nie gwarantuję że tych błędów nie ma, i nie ponoszę jakiejkolwiek odpowiedzialności za błędy jeśli się tu pojawią. W szczególności nie ponoszę odpowiedzialności za straty w wyniku błędów jakie mogą się tu pojawić.
 3. Żadne analizy i rekomendacje, a w szczególności opinie tu dostępne, nie dają pewności że podjęcie decyzji inwestycyjnych zgodnych z nimi nie doprowadzi do strat. Dlatego nie ponoszę żadnej odpowiedzialności za straty poniesione w wyniku stosowania udostępnianych tu analiz i opinii.